Sıkça Sorulan Sorular

Atölye çalışmalarınız nerede veriliyor? Şubeniz var mı?

Atölye çalışmalarımız İstanbul Sultanahmet’te bulunan Vakıf Merkezimiz ve TKHV Caferağa Medresesi’nde verilmektedir. Farklı il ve ilçelerde şubemiz bulunmamaktadır.

Hiçbir bilgim ve yeteneğim yok, atölye çalışmalarına katılabilir miyim?

Evet, bilgi ve yeteneğiniz olmasa da atölye çalışmalarımıza katılabilirsiniz. Tercih ettiğiniz bölümün başlangıç müfredatıyla eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Atölye çalışmalarınız ücretli midir?

Evet, Sanat Atölyeleri ve Müzik Çalışmalarımız ücretlidir. Ücretler, bölüme göre değişmektedir.

Atölye çalışmaları ne kadar sürüyor? Haftanın kaç günü derse katılıyoruz?
Atölye çalışmalarımız 3’er aylık dönemler halinde, sene içerisinde toplam 9 ay devam eder. Her ay 4 hafta olarak değerlendirilir ve haftanın 1 günü derse katılım sağlanır. Ders saatleri, bölüme göre 2-3 saat arası değişmektedir. Yaz döneminde (Haziran, Temmuz, Ağustos), taleplere bağlı olarak yaz programları düzenlenebilmektedir.
Dönem içerisinde herhangi bir tarihte kayıt yaptırabiliyor muyuz?
Tercih edeceğiniz bölümün kontenjanı olması durumunda, dönem boyunca kayıtlar devam etmektedir.
Dönem ortasında kayıt olduğum takdirde kaçırdığım konuları nasıl telafi edeceğim?
Atölyelerimizde çalışmalar bireysel olarak ilerlemektedir ve eğitmenlerimiz her öğrenciyle tek tek ilgilenmektedir. Bu nedenle kontenjan müsait olduğu takdirde dönem ortasında da kayıt yaptırabilir, başladığınız tarihten itibaren başlangıç müfredatıyla eğitime katılabilirsiniz.
Dönem içerisinde derse ara vermemiz veya bırakmamız mümkün mü?
Devam ettiğiniz bölüme ara vermek veya bırakmak istediğiniz takdirde, en az 15 gün öncesinde idareye bilgi vermeniz gerekmektedir. Tekrar başlamak isterseniz, kontenjan durumuna bağlı kayıt yenilemeniz gerekir.
Gelemediğimiz dersleri telafi edebiliyor muyuz?
Kurumumuzdan veya eğitmenlerimizden kaynaklı ders iptali durumlarında, telafi dersleri uygunluk durumu çerçevesinde gerçekleştirilir. Öğrencilerimizin bireysel mazeretleri gibi durumlarda, kişiye özel telafi dersi yapılamaz.
Deneme dersiniz var mı?
Bölümlerimizin tamamı kontenjanlı olduğu için deneme dersi yapılmamaktadır.
Başarı belgesi, sertifika vb. alıyor muyuz?
En az 18 ayı tamamlayan öğrencilerimize, eğitmenlerimizin de onayı olması durumunda başarı belgesi veriyoruz.
Atölye çalışmalarında 18 ayı tamamladıktan sonra eğitmen olabilir miyim?
Vermiş olduğumuz eğitimler uygulamalı ve hobi amaçlı eğitimlerdir. Bu nedenle kendi atölyenizi açarak eğitim vermenizi veya farklı bir kurumda eğitmen olmanızı sağlamamaktadır.
Yapmış olduğumuz işleri sergileyebiliyor muyuz?
Vakfımız tarafından 2 yılda bir karma öğrenci sergileri gerçekleştirilmektedir. Bu sergilerde, eğitmenlerimizin onayladığı öğrenci çalışmalarına yer verilmektedir.
Müzik çalışmalarında enstrüman almamız gerekiyor mu?
Evet, kendinize ait enstrüman almanız gerekmektedir. Alacağınız enstrüman konusunda eğitmenler tarafından yönlendiriliyorsunuz.
Sanat atölyelerinin tamamı için günübirlik atölyeniz mevcut mu?
Günübirlik sanat atölyelerimiz sadece kısa süreli uygulaması mümkün olan sanatlar için yapılabilmektedir.
Günübirlik sanat atölyelerinize katılmak için ne yapmamız gerekiyor?
Günübirlik sanat atölyelerimizin belirli bir takvimi bulunmamaktadır. Kişi veya kişilerin talebi doğrultusunda etkinlik rezervasyonu yapılmaktadır. Belirli bir sayıya ulaşmak gerekmeden, 1 kişi için de eğitim verilebilmektedir.
Çocuklara yönelik eğitimleriniz var mı?
Dönemsel eğitimlerimiz 18 yaş ve üzeri yetişkinlere yöneliktir. Çocuklara için günübirlik sanat atölyelerimiz bulunmaktadır.